.
0

KATEGORIE

Menu

Éterický olej RAVINTSARA 10ml

PDK 10006
Stav skladem


285 
11,83  

Skvělý jako prevence proti virům – inhalujte nebo 2 kapky natřete na oblasti karpálních tunelů, třením zahřejte (tímto dostanete látky přímo do krve), pak si položte dlaněmi na obličej a zhluboka dýchejte.
Ravintsara je známý esenciální olej ze stromů rostoucích na Madagaskaru. Tento olej má kořeněnou a hřejivou vůni, která je jemnější než podobný eukalyptový olej. Ravintsara (Cinnamomum camphora) je velký stálezelený strom rostoucí do výšky 20–30 metrů a jeho české pojmenování je kafrovník lékařský. Lidé z Madagaskaru si jej velice cení.

Pomáhá pročistit tzv. mozkovou mlhu a posiluje motivaci. Podporuje zjasnění pokožky. Podporuje vzhled zdravé pokožky. Přináší okamžité osvěžení pro vaše tělo i mysl. Éterický olej z ravintsary je účinným bojovníkem proti širokému spektru infekcí. Specifický účinek oleje z ravintsary působí zejména proti virovým onemocněním, efekt má pak především v případě neurotropních virů. Podpůrný účinek ravintsary se tedy uplatňuje například při oparech, pásovém oparu či neštovicích. Éterický olej z ravintsary je také vhodný pro použití v souvislosti s infekcemi dýchacího traktu, chřipce a nachlazení. Ravintsara má celkový příznivý vliv na imunitní systém,dlouhodobě zvyšuje obranyschopnost organismu a chrání proti mikrobům. Zároveň působí také na duševní zdraví, kdy posiluje pozitivní vnímání a balancuje celkovou psychickou rovnováhu.
Éterický olej Ravintsara vás zachrání v každé situaci. Tento éterický olej se vyznačuje silnými antiseptickými účinky, díky čemuž brání množení škodlivých mikroorganismů, a tím i vzniku a rozvoji infekcí. Je velice vhodný pro dezinfekci místností, a to jak v domácnosti, tak v kanceláři či například v čekárnách a ordinacích.
Pročišťuje a dezinfikuje dýchací cesty a pomáhá jejich zprůchodnění, podporuje rozpouštění a vylučování hlenu a pomůže vám opět volně dýchat. Působí také proti kašli a uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny. Ravintsara má ale mnohem širší spektrum účinku. Má spazmolytické účinky, čímž působí na uvolnění svalových stahů a křečí, pomáhá při bolestivé menstruaci a svalových bolestech. Díky své neobvyklé balzamické vůni s kafrovými a mentolovými tóny působí také na psychiku, dodává potřebnou energii a pomáhá při únavě a poruchách koncentrace. Uplatňuje se především pro pleť stárnoucí, povadlou, smíšenou, působí tonizačně. Přidává se do výrobků pro uvolnění namožených, ztuhlých svalů a kloubů.

Tip z Madagaskaru: Místní lidé nakapou do 1 kávové lžičky medu 1-2 kapky éterického oleje Ravintsara a užívají tuto směs jako podpůrný přípravek proti kašli a pro lepší spánek.

Země původu: Madagaskar.

LUNESTIL 15 DUOKAPSLÍ

Nestačí jen rychle usnout, ale i dobře spát

více  

Calmigel HA+ hojivý gel 25 g

Hojivý gel na POVRCHOVÉ i HLUBOKÉ rány.

více