.
0

KATEGORIE

Menu

Éterický olej GERANIUM RŮŽOVÝ BOURBON 10ml

PDK 10001
Stav skladem

Oleje se vyrábí na horské farmě ve výšce 1900 m.n.m. v panenské přírodě ostrova. Jsou vysoce kvalitní.395 
16,39  
Oleje se vyrábí na horské farmě ve výšce 1900 m.n.m. v panenské přírodě ostrova. Jsou vysoce kvalitní.

Svěží květové aroma s jemnými tóny růže. Olej má protizánětlivé a protikřečové účinky, výborně ošetřuje suchou a zánětlivou pokožku, je účinný na svědění, podráždění, lupénku a ekzémy, ulevuje při hemoroidech, nadměrném menstruačním krvácení, klimakterických potížích a neplodnosti, uvolňuje chronickou úzkost, frustraci a podráždění, posiluje při nervovém vyčerpání v důsledku stresu a přepracovanosti.

Léčí bolesti v krku (inhalace, zábaly). Velmi výrazné účinky má geránie na nervový systém (deprese, nervové napětí). Stimuluje kůru nadledvinek, a proto se může použít k vyrovnání nedostatečné funkce androgenů či estrogenů, např. při menopauze, nebo premenstruačním syndromu. Působí mírně diureticky (léčba kamenů v močových cestách), proti průjmu, pomáhá při tuberkulóze, vnějším i vnitřním krvácení, při obličejové neuralgii a suchých ekzémech. Užívá se jako repelent (proti vším a roupům). Má harmonizující účinky a vyrovnává emocionální extrémy.

Je to vysoce čistící olej a může přispět k regulaci nervového napětí a hormonální nerovnováhy u mužů i u žen. Vynikajícím způsobem harmonizuje v šestinedělí. Není vhodné používat geránii v prvních třech měsících těhotenství a pak jen ve velmi nízké koncentraci pod dohledem zkušeného aromaterapeuta!

Esenciální olej geránie je netoxický, nedráždivý, má deodorační vlastnosti a působí mimo jiné proti plísním.

Podporuje normální funkci dýchacího systému. V duševní rovině odstraňuje frustraci a podráždění, zlepšuje soustředění a dodává pocit klidné síly. Podněcuje spontánnost a zdravou touhu po radosti a potěšení a zvyšuje schopnost důvěrné komunikace. Podporuje tvůrčí energii a intuici a má afrodiziakální účinky. Pokud hledáte účinný odpuzovač hmyzu, pelargonii oceníte. Po generace se jako preventivní prostředek proti útokům komárů používala mast připravená z oleje z geránie smíchaného s esenciálním olejem z citronely a/nebo s esenciálním olejem z cedru.

Esenciální olej geránie je olej vysoké hodnoty, často používán jako náhrada růžového oleje. I proto bývá vyhledávanou složkou nejrůznějších kosmetických přípravků.

Tip z Madagaskaru: Když jdete do lesa, rozetřete mezi dlaněmi 2 kapky éterického oleje a lehce naneste na nohy, ruce a za krk. Geranium je velký pomocník v boji proti klíšťatům a komárům.

Země původu: Reunion.

LUNESTIL 15 DUOKAPSLÍ

Nestačí jen rychle usnout, ale i dobře spát

více  

Calmigel HA+ hojivý gel 25 g

Hojivý gel na POVRCHOVÉ i HLUBOKÉ rány.

více