0

KATEGORIE

Menu

BIO moringový olej 15ml – obal Airless

PDK 10018
Stav skladem

Produkt je v Airless obalu – praktickém balení a vzduchotěsném obalu, který udržuje stálou kvalitu produktu.320 
13,34  
Produkt je v Airless obalu – praktickém balení a vzduchotěsném obalu, který udržuje stálou kvalitu produktu.

Olej se lisuje velmi jemně za studena ze semen moringy. Je to vynikající prostředek proti vráskám, který vypíná a hydratuje i problematické partie na krku a dekoltu, ale i v očním okolí. Pokožku prozařuje a dodává jí vitalitu. Olej z moringy se může používat i při kožních problémech, protože má antibakteriální a protiplísňové účinky. Pokud máte lupy, nebo vás svědí vlasová pokožka, udělejte si vlasový zábal s využitím moringového oleje. Můžete ho použít i při akné, nebo problémech s pigmentací, případně si jím natřít celé tělo či ho použít k masáži. Je vhodný i pro děti. Vzhledem k vysokému obsahu vitaminů, minerálů, stopových prvků a esenciálních aminokyselin je moringa olejodárná vhodnou potravinou pro všechny, kteří mají zvýšenou spotřebu živin a vitálních látek. Hlavně tedy v období dlouhotrvajícího stresu, u žen během kojení či posléze ve fázi menopauzy. Je také ideální pro starší osoby či pro lidi s chronickými onemocněními. V Asii a Africe se tato rostlina využívá u dětí a starších lidí při nedostatečné výživě. Moringa obsahuje vysoký podíl bílkovin, proto je doporučována i pro vegetariány a vegany.

Moringa oleifera má silné antioxidační vlastnosti jako snad žádná další rostlina. Dokáže organismus zbavit velkého množství volných radikálů, a tím chrání buňky i buněčnou tkáň lidského těla a posiluje imunitu. Kořen moringy bývá vzhledem ke svým antibiotickým a protizánětlivým účinkům používán při poruchách zažívání, proti břišním a střevním parazitům, při dně a revmatu a jako lék tlumící bolesti. Jen buďte opatrní s dávkováním.

Moringa napomáhá snížit vysoký tlak, léčí cukrovku a preventivně chrání před vznikem nádoru. Protože působí jako přírodní antibiotikum, může se používat při ekzémech, k péči o pokožku, u žaludečních vředů, ale také ke zlepšení spánku. Moringa je skutečně zázračná cizokrajná léčitelka, která mj. může být využívána při alergiích, bolestech zubů a spoustě dalších nemocí a neduhů. Je tedy nejen potravinou, v podstatě jedlým stromem, ale i širokospektrálním léčivem a praktickou užitnou plodinou.

Moringu oleiferu mohou tedy používat všechny věkové skupiny. Teenagerům pomáhá s vymizením akné, studenty nabudí při studiu, sportovcům umožní zvýšit energii a výkonnost, seniorům dodá energii a pomůže zlepšit zrak a lidem, kteří se pokoušejí delší dobu zhubnout, dodá potřebné živiny, aby mohli omezit množství jídla. Moringa napomáhá při zvýšení imunity, odbourává volné radikály, eliminuje stres, posiluje kosti a má celkově spoustu dalších příznivých účinků na lidský organismus.

Jak poznat pravý moringový olej? Kvalitních moringových olejů na trhu není mnoho. Základním určujícím faktorem kvalitního moringového oleje je vysoký obsah kyseliny behenové 5–6 %, díky které moringový olej tuhne. Někdy se mu proto říká behenový olej. Jednoduchý pokus může být, když jej na chvíli vložíte do ledničky: kvalitní olej za nějakou dobu ztuhne, to je právě důkazem obsahu kyseliny behenové.

Tip z Madagaskaru: Místní lidé používají moringový olej jako úlevu proti bolesti. Postižené místo natřou moringovým olejem a pro lepší účinnost přidají ještě do oleje 4 kapky éterického skořicového oleje.

Návod k použití: Děti: 1-2x denně jedna čajová lžíce, dospělí: 1-2x denně jedna polévková lžíce. Vše užívejte na lačno, alespoň 10 minut před jídlem.

Weleda Skin Food

Bylinková porce pro vaši pleť a tělo.

více  

LUVBIO CBD 15 % BIO KONOPNÝ OLEJ 10 ML

Představujeme novinku v atraktivní kategorii produktů s obsahem CBD.

více  

Healsea®

100% přírodní nosní sprej

více